Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSEiropas Komisija ierosina atjaunināt koordinētu pieeju brīvas pārvietošanās ierobežošanai

25.01.2021. Eiropas Komisija ierosina atjaunināt koordinētu pieeju brīvas pārvietošanās ierobežošanai.
EK ierosināja atjaunināt pagājušā gada oktobrī pieņemto Padomes ieteikumu, ar ko koordinē pasākumus, kuri ietekmē brīvu pārvietošanos Eiropas Savienībā. Šis ierosinājums ir daļa no Komisijas centieniem nodrošināt ar ceļošanu saistītu pasākumu labāku koordināciju un komunikāciju ES līmenī. Ņemot vērā jaunos koronavīrusa variantus un jaunu inficēšanās gadījumu lielo skaitu daudzās dalībvalstīs, ir stingri jāiesaka atturēties no nebūtiskiem ceļojumiem, vienlaikus izvairoties no robežu slēgšanas vai vispārējiem ceļošanas aizliegumiem un nodrošinot, ka netiek pārtraukta vienotā tirgus un piegādes ķēžu darbība. Tādēļ ir svarīgi arī turpmāk mērķtiecīgi rīkoties, lai nodrošinātu koordinētu pieeju pasākumiem, kas ierobežo brīvu pārvietošanos ES.
2021.gada janvāris

EK apstiprina Latvijas valsts atbalstu kultūras pasākumu rīkotājiem

Eiropas Komisija ir apstiprinājusi 5 miljonu eiro vērtu Latvijas programmu, kas atbalstīs kultūras pasākumu organizatorus, kuriem nācās atcelt izziņotus publiskus kultūras pasākumus valdības noteikto koronavīrusa ierobežojumu dēļ.
Programma tika apstiprināta saskaņā ar pagaidu regulējumu valsts atbalsta pasākumiem. Atbalsts tiks piešķirts tiešu dotāciju veidā. Saņēmējiem tiks izmaksāts līdz 80 % no kopējās biļešu naudas summas, kura atlīdzināta skatītājiem, un biļešu atgriešanas izmaksām, piemēram, bankas vai biļešu pārdošanas tīkla komisijas maksām.
Šīs programmas mērķis ir mazināt pēkšņo apgrozāmo līdzekļu trūkumu, ko skartie uzņēmumi izjūt koronavīrusa uzliesmojuma dēļ
2021.gada janvāris

Jaunais Eiropas “Bauhaus”

18.01.2021. Komisija sāka Komisijas priekšsēdētājas Urzulas fon der Leienas 2020. gada runā par stāvokli Savienībā izziņotās jaunās Eiropas „Bauhaus” iniciatīvas izstrādes posmu.
Jaunais Eiropas „Bauhaus” ir vides, ekonomikas un kultūras projekts, kura mērķis ir palīdzēt īstenot Eiropas zaļo kursu, apvienojot dizainu, ilgtspēju, piekļūstamību, pieejamību cenas ziņā un ieguldījumus. Tādējādi Jaunā Eiropas „Bauhaus” pamatvērtības ir ilgtspēja, estētika un iekļautība.
Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena sacīja: „Jaunais Eiropas „Bauhaus” ir projekts, uz kuru liekam lielas cerības; tā nolūks ir izpētīt, kā pēc pandēmijas mēs kopā varētu dzīvot labāk. Vēlamies ilgtspēju apvienot ar stilu, lai tuvinātu Eiropas zaļo kursu cilvēku prātiem un mājokļiem. Lai Jaunais Eiropas „Bauhaus” vainagotos panākumiem, mums jāpiesaista visi radošie prāti - dizaineri, mākslinieki, zinātnieki, arhitekti un pilsoņi.”

2021.gada janvāris

Koronavīruss: EK noslēdz ievadsarunas ar Valneva par jaunas potenciālās vakcīnas iegādi

12.01.2021. Eiropas Komisija noslēdza ievadsarunas ar farmācijas uzņēmumu Valneva par iespējām iegādāties potenciālo vakcīnu pret Covid-19. Paredzamais līgums ar Valneva ļautu ES dalībvalstīm visām kopā iepirkt 30 miljonus devu ar iespēju vēlāk iegādāties vēl 30 miljonus devu.
12.01.2021. pabeigtās ievadsarunas ar Valneva nozīmēs papildinājumu jau šobrīd plašajā portfelī, ko veido vakcīnas, kuras tiks ražotas Eiropā un par kurām jau parakstīti līgumi ar AstraZeneca, Sanofi-GSK, Janssen Pharmaceutica NV, BioNTech-Pfizer, CureVac un Moderna un ir noslēgtas ievadsarunas ar Novavax. Šis daudzveidīgais vakcīnu portfelis nodrošinās, ka Eiropa būs gatava sākt vakcināciju, tiklīdz būs pierādīts vakcīnu drošums un iedarbīgums, kā tas jau noticis BioNTech/Pfizer un nesen ES apstiprinājumu saņēmušās Moderna vakcīnas gadījumā. Dalībvalstis drīkst vakcīnas ziedot valstīm ar zemiem vai vidējiem ienākumiem vai atdot citām Eiropas valstīm.
Foto: LETA, Evija Trifanova
2021.gada janvāris

Eiropas Komisijas atļauju saņem jau otrā drošā un iedarbīgā vakcīna pret Covid-19

06.01.2021. Eiropas Komisija piešķīrusi tirdzniecības atļauju ar nosacījumiem (TAN) „Moderna” izstrādātajai vakcīnai pret Covid‑19. Tā ir otrā vakcīna pret Covid-19, kas saņēmusi tirdzniecības atļauju Eiropas Savienībā. Atļauja piešķirta pēc pozitīva Eiropas Zāļu aģentūras (EMA) zinātniskā ieteikuma, kas balstīts uz visaptverošu vakcīnas drošuma, iedarbīguma un kvalitātes novērtējumu, un dalībvalstis to ir apstiprinājušas.

„Moderna” vakcīna ir izstrādāta uz matricas RNS (mRNS) pamata. mRNS ir būtiska loma bioloģijā: tā pārnes DNS informāciju uz šūnu olbaltumvielu sintēzes mehānismu. Uz mRNS bāzēta vakcīna nodrošina, ka pēc šīs informācijas tiek radīti nekaitīgi vīrusa fragmenti, ko cilvēka organisms izmanto, lai veidotu imūnreakciju, kas pasargā no slimības vai palīdz ar to cīnīties. Pēc vakcīnas saņemšanas cilvēka šūnas „nolasa” ģenētiskās instrukcijas un saražo pīķa proteīnu, proti, proteīnu, kas atrodas uz vīrusa ārējās virsmas un ko vīruss izmanto, lai iekļūtu ķermeņa šūnās un izraisītu slimību. Vakcinēta indivīda imūnsistēma šo proteīnu uzskata par svešu un pret to veido dabisku aizsardzību — antivielas un T šūnas.

2021.gada janvāris

<< Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 Nākošā >>

arhīvs: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.