Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSSavējie iedvesmo! Iepazīstinām - kinoloģiskā biedrība "Remis" un tās vadītājs Agris Naglis! !

Europe Direct informācijas centra Gulbenē Alūksnes informācijas punkts un Alūksnes pilsētas bibliotēka sarunu ciklā „Savējie iedvesmo” turpina iepazīstināt ar Alūksnes puses cilvēkiem, kuri kaut ko dara aizrautīgi un no sirds, ar saviem pieredzes stāstiem iedvesmojot mūs un mainot domas, attieksmi un dzīvi.
Šoreiz iepazīstinām ar Alūksnes kinoloģisko biedrību „Remis” un tās vadītāju Agri Nagli. Video viņš stāsta par savu sirdslietu - četrkājaino draugu - suņu profesionālo apmācību, sacensībām un biedrības realizētajiem projektiem vairāku gadu garumā, ar lepnumu atklājot savu „skolēnu” sasniegumus un viņu saimnieku apņēmību sasniegt labus rezultātus.
2020.gada decembris

Savējie iedvesmo! Iepazīstinām - uzņēmums "Alūksnes alus"!

 

Noskatoties video, piedāvājam iepazīties ar jaunradīto uzņēmumu „Alūksnes alus”. Alūksnieši Pāvels Čornijs un alus brūvētājs Jānis Amantovs iestājas par to, ka arī Alūksnei jābūt savam alum. Ideja savai pilsētai simtgadē dāvāt alu radās pirms vairāk nekā gada. Jaunie uzņēmēji grib iekarot alūksniešu sirdis, vēlāk- alus mīļotājus visā Latvijā.

Europe Direct informācijas centrs Gulbenē un Alūksnes pilsētas bibliotēka, jau vairākkārt ciklā „Savējie iedvesmo” ir aicinājuši iepazīt Alūksnes puses darbīgus, mērķtiecīgus, aizrautīgus un radošus cilvēkus, uzņēmējus, māksliniekus, amatniekus, citu profesiju pārstāvjus, kas dalījušies pieredzē un stāstos par savu veikumu, ideju realizāciju un izaicinājumiem, ar kuriem saskārušies, realizējot savus mērķus, tādējādi nododot mums visiem vēstījumu- nekas nav neiespējams, ir jāuzdrīkstas, jādara un viss izdosies!


2020.gada decembris

Savējie iedvesmo! Iepazīstinām- uzņēmēja Inese Driņina un tīrīšanas serviss "Tīri Jums"!

Europe Direct informācijas centrs Gulbenē un Alūksnes pilsētas bibliotēka, jau vairākkārt ciklā „Savējie iedvesmo” ir aicinājuši iepazīt Alūksnes puses darbīgus, mērķtiecīgus, aizrautīgus un radošus cilvēkus, uzņēmējus, māksliniekus, amatniekus, citu profesiju pārstāvjus, kas dalījušies pieredzē un stāstos par savu veikumu, ideju realizāciju un izaicinājumiem, ar kuriem saskārušies, realizējot savus mērķus, tādējādi nododot mums visiem vēstījumu- nekas nav neiespējams, ir jāuzdrīkstas, jādara un viss izdosies!
Covid 19 izraisītā pandēmija, arī mums ir izmainījusi plānus- tikšanos formātu- no klātienes sarunām un apmeklējumiem esam pārcēlušies virtuālajā vidē. Noskatoties video, piedāvājam iepazīties ar jauno uzņēmēju Inesi Driņinu, kas izveidojusi ķīmiskās tīrīšanas servisu „Tīri Jums”. Viņa stāsta par sava uzņēmuma izlološanu un sniegtajiem pakalpojumiem. Spānijā pavadītajos 12 gados, Inese sapratusi, ka šis pakalpojums atvieglo cilvēku dzīvi, atļaujot veltīt laiku nozīmīgākām lietām. Atgriežoties Alūksnē , viņa realizē savu ieceri.
 
2020.gada decembris

Vakcinācija pret Covid-19 Latvijā varētu uzsākties 28. decembrī

Ja Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) ieteiks reģistrēt „BioNTech un Pfizer” izstrādāto vakcīnu pirmdien, 21.decembrī, tad dažu dienu laikā Eiropas Komisija (EK) lemtu par reģistrācijas apliecības piešķiršanu, kas ir derīga visās ES un EEZ dalībvalstīs. Pēc tam vakcīnu var sākt nogādāt vienlaikus uz visām Eiropas Savienības valstīm, tostarp Latviju. Līdz ar to, 28. decembrī Latvijā sāks darboties 10 vakcinācijas kabineti, kuros vakcīnu saņemt varēs ārstniecības personāls, kas strādā ar COVID-19 pacientiem un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbinieki.
Informācija no https://www.vm.gov.lv
2020.gada decembris

Eiropa svin Ziemassvētkus

2020.gada decembris

10 būtiski Eiropas Parlamenta lēmumi 2020. gadā

2020. gads Eiropas Parlamentā (EP) bijis gan iepriekš prognozētu, gan pavisam negaidītu pavērsienu pilns. 1. februārī ES atstāja Apvienotā Karaliste, un EP deputātu skaits saruka no 751 uz 705, bet jau nākamajos mēnešos plenārsēžu zāle Briselē pulcēja vēl krietni mazāku ES likumdevēju skaitu - Covid-19 pandēmijas dēļ EP deputāti, tāpat kā miljoniem cilvēku Eiropā, savus pienākumus veica galvenokārt attālināti. Neskatoties uz ierobežojumiem, darbs neapstājās, un deputāti pieņēmuši virkni lēmumu, kas jau ietekmē vai drīzumā ietekmēs cilvēku ikdienu visā Eiropā.
2020.gada decembris

EK uzturētā vietne informācijai par cīņu ar Covid-19

Eiropas Komisija ir izveidojusi un uztur aktualizētas informācijas lapu tiešsaistē, kur ikviens var uzzināt aktuālāko informāciju par cīņu pret Covid-19 uzliesmojumu:

2020.gada decembris

ES un Apvienotās Karalistes Tirdzniecības un sadarbības nolīgums

Pēc intensīvām sarunām Eiropas Komisija 24.12.2020. ir panākusi vienošanos ar Apvienoto Karalisti par nosacījumiem tās turpmākajai sadarbībai ar Eiropas Savienību.
Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena sacīja: „Bija vērts cīnīties par šo vienošanos, jo tagad mums ir taisnīgs un līdzsvarots nolīgums ar Apvienoto Karalisti, kas aizsargās mūsu Eiropas intereses, nodrošinās godīgu konkurenci un sniegs tik ļoti nepieciešamo paredzamību mūsu zvejnieku kopienām. Visbeidzot, mēs varam atstāt „Brexit” pagātnē un raudzīties nākotnē. Eiropa tagad virzās uz priekšu.”
2020.gada decembris

Koronavīruss: Komisija ierosina noteikumus par ātrajiem antigēna testiem un nodrošina 20 miljonus testu dalībvalstīm

Pēc Padomes 11. decembra secinājumiem Eiropas Komisija 21.12.2020. ir pieņēmusi priekšlikumu izdot Padomes ieteikumu par vienotu sistēmu, kādā ātros antigēna testus izmanto, validē un savstarpēji atzīst. Kopš Covid-19 pandēmijas uzliesmojuma ir strauji attīstījusies diagnostiskā testēšana, tādējādi apliecinot savu lielo nozīmi slimību uzliesmojumu kontrolē. Komisijas ierosinātie ieteikumi panāks ātro antigēna testu vienādu izmantošanu, validēšanu un atzīšanu Eiropas Savienībā.
Komisija arī parakstīja pamatlīgumu ar uzņēmumiem „Abbott” un „Roche”, kam pateicoties varēs iegādāties vairāk nekā 20 miljonus ātro antigēna testu līdz 100 miljoniem eiro vērtībā, ko finansē Ārkārtas atbalsta instruments. Šie testi ES Covid-19 testēšanas stratēģijas ietvaros dalībvalstīm būs pieejami no 2021. gada sākuma.
2020.gada decembris

Brexit: Izstāšanās līgums 2021. gada 1. janvārī darbosies pilnā apjomā

ES un Apvienotās Karalistes Apvienotā komiteja 18.12.2020. tikās tiešsaistē, lai apstiprinātu visus oficiālos lēmumus un citus praktiskus risinājumus, kas saistīti ar izstāšanās līguma īstenošanu sākot ar 2021. gada 1. janvāri. Tas izriet no principiālās vienošanās, ko Apvienotās komitejas līdzpriekšsēdētāji - Eiropas Komisijas priekšsēdētājas vietnieks Marošs Šefčovičs un Apvienotās Karalistes Lankasteras hercogistes kanclers Maikls Gouvs - panāca otrdien, 2020. gada 8. decembrī.
Izstāšanās līgums, kā arī Protokols par Īriju / Ziemeļīriju tiks īstenots no 2021. gada 1. janvāra. Tie ļaus sasniegt mūsu vispārējo mērķi aizsargāt Lielās piektdienas jeb Belfāstas nolīgumu un novērst stingras robežas izveidošanos Īrijas salā, tādējādi saglabājot mieru, stabilitāti un labklājību, kā arī saglabājot ES vienotā tirgus integritāti.
2020.gada decembris

Komisija apstiprina Latvijas programmu 70,8 miljonu eiro apmērā koronavīrusa uzliesmojuma ietekmēto uzņēmumu atbalstam

Eiropas Komisija ir apstiprinājusi 70,8 miljonu eiro vērtu Latvijas programmu, kura atbalstīs koronavīrusa uzliesmojuma skartos uzņēmumus. Programma tika apstiprināta saskaņā ar pagaidu regulējumu valsts atbalsta pasākumiem. Atbalsts tiks piešķirts tiešo dotāciju veidā un segs 30 % no saņēmēja bruto algām 2020. gada augustā, septembrī un oktobrī.
Programma būs pieejama uzņēmumiem, kas darbojas visās nozarēs, izņemot lauksaimniecības produktu primāros ražotājus, valsts uzņēmumus un finanšu iestādes.
2020.gada decembris

Koronavīruss: EK ar “Novavax” noslēdz ievadsarunas par jaunas potenciālās vakcīnas nodrošināšanu

17.12.2020. Eiropas Komisija noslēdza ievadsarunas ar farmācijas uzņēmumu „Novavax”, lai iegādātos iespējamo šī uzņēmuma vakcīnu pret Covid-19. Plānotais līgums ar „Novavax” dotu iespēju visām ES dalībvalstīm iegādāties 100 miljonus devu un pēc tam vēl 100 miljonus devu. Pabeigtās ievadsarunas ar uzņēmumu „Novavax” papildina jau sagādāto lielo portfeli ar vakcīnām, ko ražos Eiropā, t.sk. jau parakstītos līgumus ar uzņēmumiem „AstraZeneca”, „Sanofi” un „GSK”, „Janssen Pharmaceutica NV”, „BioNTech” un „Pfizer”, CureVac un „Moderna”. Pateicoties šim daudzveidīgajam vakcīnu klāstam, Eiropa būs gatava vakcinācijai, kas tiks sākta, tiklīdz būs pierādīts vakcīnu drošums un iedarbīgums. Dalībvalstis varēs izlemt vakcīnu ziedot valstīm ar zemākiem vai vidējiem ienākumiem vai nodot tālāk citām Eiropas valstīm.
2020.gada decembris

“ Erasmus+” un Eiropas Solidaritātes korpuss: ieguldījumi Eiropas nākamo paaudžu labā

16.12.2020. Eiropas Komisija publicējusi 2019. gada ziņojumu par programmu „Erasmus+”, kurā norādīts, ka programma ir pilnībā sasniegusi gada mērķus, ar izcilu izpildes līmeni un līdzekļu efektīvu izmantošanu.
„Erasmus+” kopējais budžets katru gadu palielinās. 2019. gadā tas sasniedza 3,37 miljardus eiro - par 547 miljoniem eiro vairāk nekā 2018. gadā, kas ir 20 % pieaugums. Ar šo budžetu „Erasmus+” atbalstīja gandrīz 940 000 mācību pieredzes iespēju ārvalstīs un nodrošināja finansējumu aptuveni 25 000 projektu un 111 000 organizāciju.
2020.gada decembris

Rīcība koronavīrusa apkarošanā

Eiropas Komisija 16.12.2020. nāca klajā ar stratēģiju, kā Eiropas Savienībā turpmāk novērst ieņēmumus nenesošu aizdevumu uzkrāšanos koronavīrusa krīzes dēļ. Stratēģijas mērķis ir nodrošināt, lai ES mājsaimniecībām un uzņēmumiem krīzes laikā joprojām būtu pieejams nepieciešamais finansējums.
Bankām ir milzīga nozīme koronavīrusa krīzes radīto seku mazināšanā, jo tās nodrošina ekonomikas finansēšanu. Tas ir būtiski, lai ES ekonomikai palīdzētu atveseļoties. Ņemot vērā koronavīrusa ietekmi uz ES ekonomiku, ir paredzams, ka ieņēmumus nenesošo aizdevumu apjoms visā ES palielināsies, lai gan vēl aizvien nav skaidrs, kad tieši un cik lielā mērogā tas notiks. Atkarībā no tā, cik ātri ES ekonomika atgūsies no koronavīrusa krīzes, varētu pasliktināties banku aktīvu kvalitāte - un līdz ar to arī banku aizdošanas spēja.
2020.gada decembris

Ziņojums par ES pilsonību – pilsoņu iespēju stiprināšana un viņu tiesību aizsardzība

Eiropas Komisija 15.12.2020. publicēja 2020. gada ziņojumu par ES pilsonību, kurā izvērtēts progress, kas ES pilsonības jomā panākts kopš pēdējā ziņojuma publicēšanas 2017. gadā. Ziņojumā arī izklāstītas jaunas prioritātes un darbības ES pilsoņu iespēju stiprināšanai, piemēram, ES pamatnostādņu par brīvu pārvietošanos atjaunināšana, ņemot vērā Covid-19 pandēmijas laikā gūto pieredzi. 2020. gada ziņojums par ES pilsonību papildina Eiropas demokrātijas rīcības plānu, kurā noteikts rīcības satvars pilsoņu iespēju stiprināšanai un noturīgāku demokrātiju veidošanai. Ziņojumā izklāstītas vairākas konkrētas darbības, kuru mērķis ir stiprināt demokrātisko līdzdalību, atvieglot brīvu pārvietošanos, aizsargāt un sekmēt ES pilsonību, kā arī aizsargāt ES pilsoņus Eiropā un ārpus tās.

2020.gada decembris

arhīvs: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.